събота, март 22, 2025
spot_img
More

    Последно добавени

    Нинтендо прави игрален филм по видеоиграта Легендата за Зелда

    Нинтендо обяви, че ще разработи игрален филм по дългогодишния франчайз Легендата за Зелда в най-новия си проект извън основния бизнес с видеоигри. Базираната в Киото компания постигна голям успех с анимационната си продукция Супер Марио Bros.: Филмът“тази година. Това подчерта, а и подпомогна популяризирането на адаптациите на видеоигри в бокс-офис класациите. Освен това подкрепи търсенето на остаряващата конзола Суич (Switch). Акциите скочиха с 6%, ден след като Нинтендо съобщи, че са продадени 6,84 милиона бройки от конзолата в първата половина на финансовата година. Зелдa ще бъде продуциран от създателя на Супер Марио Bros.: Филмът Шигеру Миямото и Ави Арад, който стои зад Спайдърмен: През Спайди-вселената. Двамата работят по адаптацията на Зелда от много години, но филмът ще отнеме време, се казва в публикации в социалните мрежи от Нинтендо.

    Продукцията ще бъде съфинансирана от Нинтендо и Сони, която също пожъна успех при адаптирането на франчайзи на игри. Режисьор на Зелда ще бъде Уес Бол, сред чиито филми е и предстоящият Кралството на планетата на маймуните. Нинтендо съобщиха, че са продали 19,5 млн. броя от най-новата игра Зелда в края на септември. Интересът към поредицата продължава почти 40 години, след като излезе първата й част.

     

    Началото на една легенда в света на видеоигрите

    През 21 февруари 1986 г. Нинтендо пусна точка в една от най-важните страниците в историята на видеоигрите с излизането на „The Legend of Zelda“. Тази иконична игра, която ще доведе до един от най-обичаните и дълготрайни франчайзи, беше първоначално представена на играчите на Famicom Disk System в Япония. Произведение на известните дизайнери на видеоигри Шигеру Миямото и Такаши Тезука, „The Legend of Zelda“ разби нови граници със своята смесица от екшън, приключение и головоловно игрово изживяване, поставено във фантастичната земя Хирул. Иновативният нелинейен стил на играта беше въздушен въздух за геймърите, предлагайки свободата да изследват огромния свят на Хирул в свой собствен темп. Това беше ярка контраст на линейните игри от това време и отвори пътя за бъдещите игри с отворени светове. Въвеждането на възможността за запазване на напредъка беше още една функция, която отличаваше „The Legend of Zelda“, позволявайки на играчите да се връщат към своето приключение без да трябва да започват отначало. След успеха си в Япония, „The Legend of Zelda“ прехвърли първият си на американски бряг през 1987 г., когато излезе за Nintendo Entertainment System (NES). Популярността на играта нарасна, завладявайки сърцата на играчите със своята зачароваща история, запомняща се музика и непокорния дух на героя Линк с неговата зелена връхлетяла дреха. Създателите на играта са Шигеру Миямото и Такаши Тезука. Тя беше пусната първоначално на Famicom Disk System в Япония. Неговото нелинено геймплей изследването на отворения свят и възможността да се запазва напредък бяха революционерни в момента на пускането му. Основните герои в играта са Линк – главният герой на играта, който използва предметите и уменията, които е събрал в хода на играта, за да спаси принцесата, Зелда – Принцесата, която понякога бива отвличана, но бива спасявана от Линк, Ганон или Ганондорф – повтарящ се антагонист, който се опитва да завладее земята и Ваати – антагонист от Четири меча, който иска да стане най-силният в страната.

    Развитието на легендата за Зелда: Сълзите на кралството

    Легендата за Зелда: Сълзите на кралството е една от най-очакваните видеоигри за 2023 година и е силно възможен кандидат за престижната награда „Игра на годината“ на The Game Awards. За разлика от предшественика си, „Духът на приключението“, тази игра няма да има никакво допълнително съдържание за изтегляне (DLCs). Разработчиците на играта също разкриха, че в началото Ганондорф почти не е бил планиран да бъде част от сюжета.

    Хидемаро Фуджибаяси и Ейджи Аонума, режисьорът и продуцентът на Сълзите на кралството, скоро споделиха в интервю за Famitsu, че първоначално не беше планирано Ганондорф да бъде включен в играта. Въпреки това, по мерка че историята се развиваше и бяха добавени повече герои, те видяха възможността да включат Ганондорф в приключението.

    Първоначалната концепция за развитието на Сълзите на кралството беше да покаже развитието на човешкия герой. Все пак, това се промени, когато Зелда получи по-значима роля в сюжета в сравнение с предшественика си. Историята за участието на Зелда в основаването на Хайрул беше съществена за представянето на Ганондорф като главна заплаха. Развитието на пътешествието на Зелда заедно с Рауру и Сония създаде перфектния повод за Ганондорф да насее хаос в кралството. Това прозрение в развитието на Сълзите на кралството разкрива как играта се разви от началните си фази до крайният си излизане за Nintendo Switch.

     

    Адаптираха играта Five Nights at Freddys във филм

    Нощна смяна във Фреди е една от най-доходоносните премиери за годината

    „Нощна смяна във „Фреди“ е е екранна адаптация по играта Five Nights at Freddy’s, създадена през 2014 г. от един-единствен програмист, Скот Каутън. След успеха на първата той продуцира поне една игра от поредицата всяка година. Каутън се завръща на борда като съсценарист и копродуцент, а режисира Ема Тами. Резултатът е кръстоска между детски филм и хорър, между комедия и ужаси. Това е филм, в който убийците са гигантски аниматронни зайци, пилета и мечки в стила на 80-те, а един от най-свирепите е… робот мъфин в реални размери.

    Джош Хъчърсън („Игрите на глада“) е млад мъж без особени житейски перспективи, преследван от една картина всяка нощ: когато е на пикник в гората като дете, по-малкото му братче е отвлечено от непознат с кола. Похитителят никога не е разкрит и в трескавите си сънища героят Майк се опитва да разгадае самоличността му, с надеждата така да преодолее травмата. Междувременно той се нуждае от нова работа, защото иначе ще му отнемат попечителството и над малката му сестричка Аби. Лелята на двамата (Мери Стюарт Мастерсън в шокиращо плосък образ) само това и чака.

    Затова Майк приема работата като нощен пазач в отдавна затворена пицария, обитавана от странни създания. Още трейлърът разкрива, че аниматронните животни всъщност крият духовете на убити в миналото деца. Тъй че филмът не разчита на този сюжетен обрат, за да привлече вниманието на публиката. Не знам и аз на какво разчита, като актьорската игра е незабележима, сценарият – претоплен полуфабрикат, а страшното в него е всъщност смущаващо и нелепо. Обладаните мечки, зайци и лисици се движат с походката на Терминатор и има една (единствена) сцена с кървави убийства, която идва преди средата на филма; както и неуспешни опити за шеги.

    Но младата публика изглежда не мисли така: „Нощна смяна във „Фреди“ се оказа една от най-доходоносните премиери на годината, с по-високи резултати в премиерния си уикенд от хитове като „Опенхаймер“ и концертния филм на Тейлър Суифт Era’s Tour. При това постижението му е още по-забележително, тъй като отвъд океана той беше пуснат паралелно в кината и в стрийминг платформата Peacock. Във време, когато по-възрастните зрители все по-явно предпочитат комфорта на собствения си дом за гледане на филми, „Нощна смяна във „Фреди“ спечели 80 милиона долара от билети в САЩ и общо 132 млн. – в световен мащаб. Това е гигантско постижение за филм, който струва едва 20 милиона. Огромна е и пропастта между критическото одобрение (което липсва) и интереса на публиката. Анализаторите на кинопазара отчитат, че филмът дължи част от този успех на допускането на по-млади зрители, отколкото на средностатистическия хорър – над 30% от аудиторията в първия уикенд е под 17 години. 62% от всички зрители в американските киносалони през почивните дни са гледали именно него, въпреки конкуренцията на суперзвездата Тейлър Суифт и „Убийците на цветната луна“ на Мартин Скорсезе.

    За сравнение – другият актуален хорър на студио Blumhouse – „Екзорсистът: Вярващият“, който се върти в кината, е спечелил 59 млн. долара за четири седмици, въпреки заявката на култовото си заглавие; а „Хелоуин: Краят“ (2022) – 104 млн. за цялото си киноразпространение. „Нощна смяна във „Фреди“ оглави боксофиса и в България, като за премиерния си уикенд е гледан от над 26 хиляди души и събира 302 хил. лева.

     

    Какъв е сюжета в „Нощна смяна във „Фреди“?

     

    Добре дошли в пицарията на Мечока Фреди, ще оцелеете ли пет нощи?! Превърналата се в световен феномен видео игра Five Nights at Freddy’s оживява в кината в смразяващата екранизация Нощна смяна във „Фреди“. Продуциран от създателя на играта Скот Каутон и авторa на редица успешни хорър хитове Джейсън Блум (Черният телефон, М3ГАН), филмът ни среща с нощния пазач Майк и ни отвежда в някога изключително популярен, но вече изоставен развлекателен център, чиито аниматронни обитатели сеят страх и смърт. Именно аниматронните герои са звездите на Нощна смяна във „Фреди“ и те попадат във фокуса на ексклузивен поглед зад кулисите на филма. Творческият екип ни запознава с Фокси, Бони, Чика и Фреди – наистина ужасяващи създания, изработени от компанията за специални ефекти на легендарния Джим Хенсън Jim Henson’s Creature Shop. Останалите департаменти на продукцията имат не по-малко важна роля – вниманието дори и към най-дребния детайл е огромно, а резултатът са герои с изключително ярка индивидуалност, които наистина оживяват на екрана. Филмът ни кани в сърцето на някогашната любима детска пицария, която се превръща в царство на терора след настъпването на нощта. Когато светлините угаснат, аниматронните обитатели се събуждат, а всеки от тях крие своята зловеща тайна. Нищо неподозиращият Майк, който с лекота приема работа като охранител в заведението, навлиза в света на чудовищните опасности и мистериите, които се крият зад затворените врати, разкривайки кошмарната истина, която феновете на играта обикнаха и от която се страхуват.  Режисьор на Нощна смяна във „Фреди“ е Ема Тами (Blood Moon), която е и сценарист заедно със Сет Къдбек (Mateo) и създателя на франчайза Скот Каутон. Продуценти са Джейсън Блум и Скот Каутон, а в ролите са Джош Хъчерсън, Елизабет Лали, Кат Конър Стърлинг, Пайпър Рубио, Мери Стюарт Мастерсън, Матю Лилард и други.

     

    Последно добавени

    spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

    Не изпускайте